Resultado di Aruba Malmok Runners na e kompetencia na Corsou

Club team Aruba Malmok Runners sa di duna un super bon presentashon y a sa di gana un total di 41 medayanan den e 38th Trupial Classic  2019 na Curaçao den e dianan 5 pa 7 Juli 2019.

Unda cu e team Aruba Malmok Runners su atletanan desde edad di  6 anja te cu adulto a logra gana 9 medayanan riba e prome dia di kompetencia, esta diabierne 5 Juli 2019 y nan a bolbe gana 17 medayanan mas riba e segundo dia, esta diasabra 6 Juli 2019 y pa sigi despues gana 15 medayanan mas riba e di tercer dia, esta diadomingo 7 Juli 2019.

Nan a bai cu un delegashon di 41 personanan di kual 35 ta atletanan ku a kompeti  y banda di esaki hopi di nan atletanan a logra keda den e top 10 nan den e differente disiplinanan.

Atletanan destaka ta Jorainne Wester-Maduro  cu 6 medaya, sigi pa hoben Hayley Zimmerman cu 4 medaya, sigi pa e chikitonan D’Sheila Milan y Julian Dijkstra ambos cu 3 medaya, sigi pa Dixien Saavedra y Niek Dijkstra y Wayne Beyde cu 2 medaya.

 

Medayanan:

13 Oro y 15 Plata y 13 Brons

 

Atletanan ganadornan ta:    Den differente evento:                                 Medaya:

Relay Mix 4-6 4 x 100m 2nd place                                         Plata

Jaydyzienne Wester/Zaylon Dreischor/D’Sheila Milan/Julian Dijkstra

Relay Medley Mix 13-14 1000m 3rd place                               Brons

Jocean Krosendijk/Tyree Koeiman/Dixien Saavedra/Jo-Nina Kock

Relay Mix Masters 4 x 100m 1st place                                   Oro

Jovita Maduro/Niek Dijkstra/Jorainne Wester/Wayne Beyde

D’Sheila Milan                                   Girls 4-6 60m Dash 2nd place                                       Plata

Girls 4-6 400m Run 1st place                                        Oro

Julian Dijkstra                                    Boys 4-6 60m Dash 2nd place                                      Plata

Boys 4-6 400m Run 1st place                                       Oro

Jaydyzienne Wester                       Girls 4-6 60m Dash 4th place

Girls 4-6 400m Run 3rd place                                       Brons

Zaylon Dreschoir                              Boys 4-6 60m Dash 4th place

Boys 4-6 400m Run 3rd place                                       Brons

Dixien Saavedra                                Girls U-15 6K Run 1st place                                           Oro

1st place Overall Womens 6K Run

Karyme Acosta                                  Girls U-15 6K Run 2nd place                                         Plata

Zaïr Croes                                            Boys U-15 2K Run 2nd place                                        Plata

Jocean Krosendijk                           Boys U-15 2K Run 3rd place                                         Brons

Hayley Zimmerman                         Boys U-17 High Jump 2nd place                                 Plata

Boys U-17 Long Jump 3rd place                                  Brons

Boys U-17 400m Run 3rd place                                   Brons

Boys U-17 6K Run 3rd place                                         Brons

Jackie Toussaint                                Girls U-45 6K Run 1st place                                           Oro

Rosselyn Kelly                                   Girls U-45 6K Run 2nd place                                         Plata

Jorainne Wester                              Womens  Masters  Shot Put  1st place                    Oro

Womens  Masters  Javalin 2nd place                       Plata

Womens  Masters  Discus Throw 2nd place          Plata

Womens  Masters  100m Dash  1st place               Oro

Womens U-46 6K Run 1st place                                 Oro

2nd place Overall Womens 6K Run

Louella Croes                                     Womens U-46 6K Run 3rd place                                 Brons

Wayne Beyde                                    Mens Masters 100m Dash  3rd place                       Brons

Beto Albertino Maduro                 Mens U-66 6K Run 1st place                                        Oro

Mens Masters 100m Dash 4th place

Milton Dreschoir                              Mens U-66 6K Run 2nd place                                      Plata

Dito Roland Acosta                          Mens U-66 6K Run 3rd place                                       Brons

Jo-Anne Kock                                    2nd place Overall Womens 10K Run                         Plata

Niek Dijkstra                                      1st place Overall Mens 10K Run                                 Oro

Mens Masters 100m Dash 5th place

Nino Martina                                     2nd place Overall Mens 10K Run                               Plata

 

E otro atletanan cu a destaka den e top 10 nan ta:

Relay Mix 7-8 4x100m 8th place                              

Jaydyzienne Wester/Zaylon Dreischor/D’Sheila Milan/Roan Zievinger

Relay Medley Mix 11-12 1200m 4th place

Jayly-Ann Wester/Riandra van der Linde/Raydrick Maduro/Wyndel Beyde

Emma Ponson                                   Girls 4-6 60m Dash 6th place

Girls 4-6 400m Run 7th place

Roan Zievinger                                  Boys 7-8 60m Dash 9th place

Wyndel Beyde                                  Boys 11-12 60m Dash 4th place den Finals

Boys 11-12 Long Jump 8th place

Boys U-13 2K Run 4th place

Riandra van der Linde                    Girls U-13 2K Run 4th place

Raydrick Maduro                              Boys U-13 2K Run 5th place

Jo-Nina Kock                                      Girls 13-14 Long Jump 7th place

Girls 13-14 Shot Put 9th place

Girls 13-14 80m Dash  4th place den Finals

Girls U-15 2K Run 4th place

 

Nos di Team Aruba Malmok Runners kier a gradici tur esnan cu a duna un aporte cu nos por a bai:

Athlete’s Sports, Fruteria Al-Jazar, Fruteria Virgilio, WEB NV.

Comments

comments